Kierowcy Renault byli zadowoleni z przebiegu pierwszego dnia na torze Silverstone. Tak Fernando Alonso jak i Nelson Piquet pracowali nad ustawieniami wyścigowymi, porównywali dwa rodzaje opon Bridgestone.
Fernando Alonso”To był zwykły dzień treningowy, poza porannymi problemami, które kosztowy mnie trochę czasu. Moi mechanicy wykonali wspaniałą pracę, naprawili bolid, byłem w stanie normalnie kontynuować mój program w popołudniowej sesji. Skupiłem się głównie na oponach i ustawieniu bolidu, bazując na informacjach zebranych tydzień temu. Teraz musimy postarać się dać z siebie wszystko podczas trzeciej sesji jutro rano, ale idziemy w dobrym kierunku.”
Nelson Piquet
”Mój dzień przebiegł dobrze, byłem w stanie wykonać wiele okrążeń, wykonałem w pełni program. Tak więc pierwszy dzień prac zakończyliśmy z wieloma informacjami. Nasze czasy nie były dziś szczególnie wspaniałe, ponieważ głównym priorytetem było wykonać program, co się udało. Ogólnie jestem optymistą."
Pat Symonds
”Po ostatnich testach byliśmy świadomi w którym kierunku musimy zmierzać, aby zyskać trochę czasu w stosunku do rywali, oni robili to samo. My skupiliśmy się dziś na przygotowaniu do wyścigu, balans bolidu był taki sam jak zawsze w piątek.”
04.07.2008 19:16
0
''Nasze czasy nie były dziś szczególnie wspaniałe, ponieważ głównym priorytetem było wykonać program, co się udało'' - może ktoś wreszcie zrozumie że w treningach czasy nie są tak istotne. Jest program testowy, który należy wykonać, a nie wykręcić czas jak z kwalifikacji.
04.07.2008 19:25
0
pz0 do kogo był skierowany ten komentarz bo nie rozumiem? ;>
04.07.2008 19:33
0
pz0 ma rację, wiele osób po treningach pisze, że ten słabo tamten lepiej a ten to już w ogólne pewnie wygra wyścig - pz0 po prostu wyprzedził takich ludzi :)
04.07.2008 19:52
0
pz0 zgadzam się z Tobą w 100 %
05.07.2008 10:07
0
Hmm z tym że może czasy faktycznie nie są takie ważne podczas trenningów ale mozna zauważyć że Ferrari i Mcl też realizują zaplanowane programy mimo tego są praktycznie zawsze w czołowce
Jeśli nie masz jeszcze konta, dołącz do społeczności Formula 1 - Dziel Pasję!
zarejestruj się